18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü, İlçemizde törenle anıldı. Kaymakamlığımız bahçesinde düzenlenen törene, Sayın Kaymakamımız Cuma KILINÇ, Belediye Başkan Vekili Tahsin ŞÖHRETLİ, Kamu Kurum ve Kuruluşları İlçe Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Şehitlerimizin aileleri, Gazilerimiz ve yakınları katıldı.
 
Tören Kaymakamlık önündeki Atatürk Anıtına Çelenklerin Sunulması akabinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.Daha sonra İlçe Mezarlığına geçilerek burada şehitlerimiz için Yasin-i Şerif okundu.Mezarlık ziyaretinin ardından Tören programı İlçemiz Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, yine Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunması, öğrencilerin hazırlamış olduğu çeşitli gösteriler ile devam etti.Program sonunda Günün anlam ve önemi ile ilgili çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.
 
İlçemiz Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonundaki programın ardından tüm Şehit ve Gazi ailelerine Kaymakamlığımızca İlçemiz Hasanbeyli Belediyesi Devlet Bahçeli Mesire alanında yemek verildi ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü programı burada sona erdi.